Akaryakıt otomasyon sistemi ile entegre çalışan Petroo, OPET/SUNPET istasyonlarında aracınızdan inmeden kolayca akaryakıt alabilmenizi sağlayan bir mobil uygulamadır.

İndirimli akaryakıt ve oto yıkama avantajlarından yararlanmak için petroo.net ‘e girebilir veya mobil uygulama üzerinden uygulamayı ücretsiz indirerek kayıt olabilirsiniz.

Petroo ile sağlanan akaryakıt avantajlarından vergi mükellefi olan şahıs şirketleri ve tüzel kişiler, yıkama avantajlarından ise bireysel kullanıcılar da olmak üzere tüm kullanıcılar faydalanabilmektedir.

Petroo kaydınızı tamamlayıp, araç kaydınızı yaptıktan sonra adresinize göndereceğimiz anahtarlık elinize ulaşır ve kullanım yapmaya başlayabilirsiniz.

Tarafınızca belirtilen plakaya özel tanımlanarak gönderilen anahtarlık aracılığı ile herhangi bir ekipman montajı yapılmasına gerek yoktur.

Petroo tarafından gönderilen plaka tanımlı anahtarlık ile OPET/SUNPET İstasyonu’na gelen sürücü araçtan inmeden indirimli akaryakıt alımını otomatik olarak gerçekleştirir.

Petroo'ya kayıtlı kredi kartınız ile aracınızdan inmeden yakıt alımı sağlayabilirsiniz. Petroo siz akaryakıtınızı alana kadar kredi kartınızdan herhangi bir ücret çekmez, limitlerinizi sadece Ön-provizyon olarak belirler. Araçlarınıza günlük, haftalık veya aylık yakıt alım limiti belirleyebilir, gerçek zamanlı olarak yakıt alımlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Kullanımlarınızı raporlayabilir, faturalarınızı her ayın 15'inde, ay sonunda toplu olarak alabilirsiniz. Üstelik Petroo platformunu kullandığınız için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Petroo mobil uygulaması veya websitesi üzerinden telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.

Petroo'yu kullanmak ve indirimlerden faydalanmak için herhangi bir taahhütte bulunmazsınız.

Petroo'ya katılmak için şirketinize kayıtlı 1 aracınız olması yeterlidir, istediğiniz kadar araç ekleyebilirsiniz.

Petroo sistemine şirketinize kayıtlı motosikletleri tanımlayabilirsiniz.

Evet, dâhil edebilirsiniz.

Kredi kartlarınız Paynet güvencesi ile saklanır. Kart ekleme işlemi sırasında 1TL Ön-provizyon alınır, bu işlem tahsilat işlemi değildir.
Daha sonra belirlediğiniz limit tutarında Ön-provizyon alınır, Ön-provizyon kredi kartınızdan yapılan bir limit blokajıdır tahsil edilmez.
Bu limit dâhilinde akaryakıt alımı gerçekleştiğinde, Ön-provizyonda tutulan blokajlı limitinizden tahsilat yapılacaktır.
Petroo bir sonraki akaryakıt alımınız için Ön-provizyon tutarınızı belirlediğiniz limite tamamlayacaktır.
Bu sistem ile siz akaryakıt almadığınız sürece kredi kartınızdan tahsilat yapılmayacaktır.

Kayıtlı kartlarınız PCI DSS güvencesiyle isteğinize göre Paynet altyapısında saklanmaktadır.

Kredi kartınızı Petroo'ya kayıt edebilmeniz için kartınızın internet alışverişlerine ve mail order işlemlerine açık olması gerekmektedir. Farklı durumlar için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

Aracınız akaryakıt istasyonuna geldiğinde tek seferde belirlediğiniz provizyon tutarınız kadar limit tahsis edilir. Aracınızın azami yakıt alma kapasitesi kadar limit belirlemeniz tavsiye edilmektedir. Provizyon tutarı kredi kartınızdan yapılan bir limit blokajıdır. Akaryakıt alımınız tamamlandığında ilgili tutar kredi kartınızdan tahsil edilir.

Kredi kartlarım menüsünden hızlıca tanımlı kredi kartınızı değiştirebilirsiniz.

Yeniden kartınızdan Ön-provizyon alınamadığı için araçlarınız indirimli yakıt alımına durdurulacaktır. Sisteme dilediğiniz sayıda kart tanımlaması yapabilirsiniz sistem bu kartlardan Ön-provizyon limitinizi otomatik olarak tamamlamaya çalışacaktır.

Kredi kartınızı sildiğinizde Petroo tarafından Ön-provizyonunuz anında iade edilir. Bankalar arasında Ön-provizyon iptal günleri farklılık gösterebilir. Detaylar için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

Araçlarınız için günlük, haftalık veya aylık limit belirleyebilirsiniz.

Tek seferde en fazla kredi kartınızı kaydederken vermiş olduğunuz Ön-provizyon tutarı kadar indirimli yakıt fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Herhangi bir fiş fatura almadan, araçtan inmeden akaryakıt işleminizi tamamlayabilirsiniz. Alınan yakıtların faturaları ayda iki kez kesilir ve e-fatura/e-arşiv olarak tarafınıza iletilir.

Alınan akaryakıtların indirimli tutarları kartınızdan tahsil edilecektir.

Yakıt indirimi, almış olduğunuz akaryakıtın pompa fiyatı üzerinden hesaplanan tutar baz alınarak yapılır. Örneğin %4 akaryakıt indirimine sahipseniz, yakıt alımı yapılırken pompa üzerinde 100TL olarak gözükecek, kredi kartınızdan indirimli olarak 96 TL tahsilat yapılacaktır.

Akaryakıt faturalarınız Anttech Bilişim ve Akaryakıt A.Ş. tarafından düzenlenir.

Petroo ile harcama ve fatura detayı başta olmak üzere, ihtiyaç duyacağınız tüm detaylı ve genel raporlara ulaşabilirsiniz. Araç bazlı olarak alınan akaryakıtların tutarları, akaryakıt indirim tutarları ve akaryakıtın alındığı istasyon bilgisini görebilirsiniz.

Akaryakıtınızı OPET/SUNPET istasyonlarından alırsınız. Aracınızın tüm alımlarını Petroo üzerinden yapmanız durumunda akaryakıt kaynaklı oluşan arızalarda OPET/SUNPET, aracınızdan ve alımın yapılmış olduğu istasyonda numune alarak incelemeye gönderir. Yetkili kurum ikisinde de kusur bulur ve araç ile ilgilenen yetkili servis raporunda da arızanın akaryakıt kaynaklı olduğu tespit edilirse, OPET/SUNPET arıza bedelinizi karşılar. Ürünlerle ilgili detaylı bilgi için www.opet.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

OPET/SUNPET istasyonlarındaki indirimli benzin, indirimli motorin (mazot) ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Hazırlık aşamasında.

Çağrı merkezimize ulaşarak iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Satılan aracın yakıt alımı Petroo üzerinden derhal durdurulmalı ve anahtarlık iade edilmelidir. Değişen araç yerine yeni araç ilave etmek için Petroo üzerinden araç ekleme menüsünden araç ilavesi yapılabilir.

Çalınan araç ile ilgili akaryakıt alımı Petroo üzerinden derhal durdurulmalı ve cihaz iptali için aracın çalındığı ile ilgili çağrı merkezine bilgi verilmelidir.

Farklı kullanıcıların yakıt almasını istemiyorsanız platform üzerinden yakıt limitini sıfır olarak ayarlayabilirsiniz.

Telefonunuza indirdiğiniz Mobil Uygulamada “Üye Başvuru Formu” alanından giriş yapabilirsiniz.
Cep telefonunuza sms ile doğrulama kodu gelecektir.
Telefonunuza gelecek olan doğrulama kodu ile birlikte kendinize şifre belirleyeceksiniz. Kullanıcı adınız e-mail adresiniz olacaktır.
Uygulamaya giriş yaptıktan sonra kredi kartınızı ekleyerek sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.
Sizden istenen her bilgi size sunacağımız hizmetin aksamaması için önemlidir.

Akaryakıt alımlarınızla ilgili her ayın 15’i ve son günü e-arşiv/e-faturanız, e-mail adresinize iletilecektir.
Her ayın 1’i ile 15’i arasındaki yakıt alımları 15’inde faturalanır, 16’sı ile ayın son günü arasındaki alışverişler ise ayın son gününde faturalanır.

Araç istasyondan yakıt alımını gerçekleştirdikten hemen sonra Mobil uygulama işlemlerim alanından anlık takip edebilirsiniz.

Birden fazla kredi kartı tanımlayabilirsiniz.

Petroo’da ödeme yaptıkça kredi kartlarınızda Bonus, Parapuan, Vadaa vb. puan biriktirebilirsiniz.

Aracınız için programlanmış cihaz sayesinde her zaman doğru akaryakıt aldığınızdan emin olursunuz.